Ekologiška spauda – kas tai?

Nuo kitų spaustuvių išsiskiriame tuo, kad propaguojame „žaliąją” idėją, net ir mūsų pavadinimas tai pasako. Klientus skatiname įsigyti ne įprastus, bet ekologiškus blankus, vokus ar skrajutes.

Eko spaudiniai nuo įprastų skiriasi, nes:

  • Naudojamas tik 100 proc. perdirbtas popierius, kurio gamybai nenukertamas nei vienas medis.
  • Naudojami dažai, pagaminti iš atsinaujinančių šaltinių.
  • Kompensuojama CO2 emisija, išskirta spaudinio popieriaus gamybos ir transportavimo metu.

Sojų dažai – ekologiška alternatyva

UAB „Green prints”  spaustuvė naudoja aplinkai draugiškus dažus iš atsinaujinančių šaltinių – sojų pupelių. Šie dažai ne tik tausoja gamtą, bet ir mažiau nei įprastiniai, naftos pagrindu pagaminti dažai, kenkia žmogaus sveikatai. Sojų dažuose yra labai mažas kiekis lakiųjų organinių junginių (VOC), kurie garuodami saulėje patenka į žmogaus organizmą. Perdirbant popierių, sojų dažai yra lengviau nuplaunami, todėl atliekos yra sutvarkomos pigiau ir kokybiškiau. Naudojant sojų dažus prisidedama prie oro taršos mažinimoA.

Sojų dažai yra kokybiškesni ir ekonomiškesni nei tradiciniai, naftos pagrindu pagaminti dažai, nes:

  • Tą patį spaudinių kiekį galima atspausdinti naudojant gerokai mažesnį sojų, nei iš naftos pagamintų, dažų kiekį, nes sojų pupelėse esantis aliejus leidžia išgauti ženkliai ryškesnes ir sodresnes spalvas.
  • Spausdinant sojų dažais sutaupoma lėšų, nes šių dažų sunaudojama mažiau.
  • Sojų dažais atspausdinti spaudiniai yra patvaresni, nes šie dažai stipriau laikosi ant popieriaus ir ilgiau nenusitrina, o tai ypač aktualu spaudiniams, kurie dažnai ir daug liečiami (vizitinės kortelės, lankstinukai, meniu).

Prisidėkime prie CO2 emisijos kompensavimo

Užsisakydami spaudinius iš perdirbto popieriaus prisidedate prie CO2 emisijos, susidarančios gaminant ir transportuojant šį popierių, kompensavimo. Net ir gaminant perdirbtą popierių deginamos anglys, mazutas, dujos, jo gabenimui naudojami degalai, todėl į atmosferą patenka anglies dioksido dujos, stipriausiai veikiančios šiltnamio efekto susidarymą.

Ši emisija yra kompensuojama eko kreditais, kurie įsigyjami perkant perdirbtą popierių skrajutėms ir lankstinukams. Lėšos, gautos už šiuos eko kreditus, skiriamos tarptautinio projekto „PlanVivo“ įgyvendinimui (mažų šeimos ūkių, auginančių medžius Mozambike, rėmimui)B.

A Remiamasi organizacijų „Top Cultures“ ir „National envelope“ publikuotais duomenimis

B Daugiau informacijos apie projektą „PlanVivo“ pateikiama Antalis ir PlanVivo.